HTML

T-Mobile Vairy Text 2 (Alcatel OT-806) blog

Élet a T-Mobile Vairy Text 2 (Alcatel OT-806) készülékkel. Ha érdekel, miket tud, miket nem tud, és hogy hogyan teljesít a hétköznapokban egy nem teljesen átlagos telefonfelhasználó szemével.

Friss topikok

  • VT2 tulaj: Milyen forrásból szerezted azt az információt, hogy az OT-806-ban 208 MHz-es processzor van? Véle... (2011.05.12. 12:22) Kitekintő: OT-910 és barátai
  • Forestjo: No, megvettem! Szokni kell ezt a kezelést. Én eddig idegenkedtem az érintős bizgentyűktől, de úgy ... (2011.03.08. 21:32) Újabb tapasztalatok

Linkblog

Blogindító

2011.02.06. 10:49 :: vt2freak

Hát csak rászántam magam. Pénteken délután megrendeltem a Vairy Text 2-t (az egyszerűség kedvéért innentől kezdve: VT2) a T-Mobile webshop-jában. Ezt honlapok tucatjainak hetekig tartó böngészése és hosszas agyalás előzte meg. Én ugyanis egy olyan készüléket kerestem, amely helyettesíthetné az egykori - ma már sajnos nem működőképes - Palm Z22 PDA-mat, amelyet alapvetően jegyzetelésre használtam, de olyan mértékig, hogy a szakdolgozatom közel fele azon készült.

Nem tudom, hogy egy "teljesen átlagos" VT2 júzer milyen telefonról vált (illetve váltott) erre a készülékre; én egy LG GM360 Viewty Snap telefont fogok lecserélni, ha egyszerre ki tudja váltani a VT2 a telefon és PDA funkciókat. Ha nem, akkor az is előfordulhat, hogy a VT2-t egyfajta PDA-ként fogom használni, míg a GM360-at megtartom. Azt persze még nem tudom, hogy a GM360-nal szemben a VT2 akármilyen szempontból is visszalépésnek fog-e számítani (egyedül a kijelző felbontása az, ami biztosan kisebb a VT2-nél: 320x240 a 400x240 ellenében), de jegyzetelés szempontjából a QWERTY billentyűzettől többet várok, mint az LG-m virtuális billentyűzetétől (amin bizonyos hosszú ékezetes magyar karaktereket csak harmadik almenükből lehet elővarázsolni, ami gépelés közben finoman szólva is hátráltató, bár maga a rezisztív képernyő sem annyira segíti a precíz szövegbevitelt).

Érdekesség képpen megpróbálom összeszedni fordított sorrendben, hogy milyen mobiltelefonjaim voltak ezidáig: LG GM360, Samsung E1100, LG GW300, Sony Ericsson K800i, BenQ-Siemens A51, BenQ-Siemens S68, Siemens MC60, Siemens ME45, Siemens A50 (ez a mai napig megvan és működik az eredeti akkujával, pedig 2003. szeptemberében vásároltam!), Philips Ozeo, Siemens C25, Siemens S4. PDA-im: Palm Zire 22, Palm Zire 31, HP 3630, Palm M105.

Már a GM360 kiválasztása előtt is komoly gondban voltam a választásnál, mert mindenképpen legfeljebb 30 ezer forintos készüléket szerettem volna (aminek leginkább az az oka, hogy van elég más dolog az életben, amire - sokat - kell költenem, így a telefonra mindig a lehető legkevesebb marad), de olyat, amiben van dokumentum olvasó, és lehet bele 160 karakternél többet jegyzetelni. (A feleségem Samsung Star-jába lehet legfeljebb ennyit jegyzetelni egyszerre.) Szóval nagy nehezen megszültem, hogy GM360 legyen, de az eddigi kb. 5 hónapos használat alatt kiderült, hogy a K800i-m minden szempontból jobb volt - gyorsabb volt a kezelése, szebb fotókat készített (az LG fotósegédfénye egy vicc!)és jobb hangminősége volt, vagyis kamerás telefonként minden szempontból jobb volt. Amiben meg elméletben a GM360-nak túl kellett volna mutatnia a K800i-n, abban mind csalódást okozott: jegyzetelni (de még SMS-t írni is!) egy kínszenvedés rajta, a dokumentumolvasó pedig szinte használhatatlan (össze-vissza kell állítgatni, hogy megfelelően tördelje a szövegeket, a görgetés pedig nagyon nehézkes), cserébe legfeljebb 3 napot bír az akku.

Így aztán egyszercsak azon kaptam magam, hogy hiányzik a - csak rövid ideig használt - GW300 QWERTY billentyűzetéből fakadó funkcionalitása, amely készüléken legalább a jegyzetelés teljesen jól ment - mondjuk ezen is egy Java alapú jegyzetelő és e-book olvasó programot használtam, mert az LG-k gyári jegyzetelő alkalmazása csak legfeljebb 1000 karaktert enged. A GW300-zal viszont voltak bajaim (igénytelen, lötyögős hátlap; aktív használat mellett 2 napos akku üzemidő; 320x240-es videók akadozó lejátszása), ami miatt végül elajándékoztam. A QWERTY billentyűzetekhez való vonzalmam viszont megmaradt - innen is jött az ötlet, hogy ismét egy ilyen formátumú telefonnal próbálkozzak.

Ha minden jól megy, már holnap a kezemben lesz, és beszámolhatok a vele kapcsolatos első élményeimről.

Szólj hozzá!

Címkék: bemutatkozás blogindító k800i gw300 gm360 z22

A bejegyzés trackback címe:

https://vairytext2.blog.hu/api/trackback/id/tr722641688

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása