Ejtsünk néhány szót arról is, hogy e-könyv olvasóként mennyire használható a VT2!
Olvasóprogram
A főmenüben elsőként furcsálltam, hogy nem dokumentum-olvasó (-nézegető) programot lehet találni, hanem rögtön E-könyv felirattal látható egy ikon. A mai napon sikerült csak megfejtenem, hogy mit is jelent ez: a program kizárólag TXT és PDB (ez utóbbit használta a Z22-esem is) formátumú e-könyveket hajlandó olvasni, semmi mást. Tehát sem DOC, sem PDF nem olvasható alapból a készüléken. (Megjegyzés: a GM360 beépített dokumentum-nézegetőjével TXT is gyötrelem olvasni, nem hogy bonyolultabb megjelenésű fájlokat, mint XLS vagy PDF...) Ráadásul a TXT fájlokat nem képes ANSI kódolással hibátlanul meglepni (a Windows alapból ilyenbe ment nekem), a tucatnyi kódolás közül azonban, amelyet ismer a telefon, aránylag hamar sikerült közös nevezőt találnom: az UTF-8 formátumban elmentett szövegfájlokat hibátlanul jeleníti meg.
Olvasás
A jó hír az, hogy amint sikerült megtalálni a kompatibilis kódolást, a program maga nagyon kezesnek bizonyul, és aránylag széleskörűen testre is lehet szabni:
- állítható a betűméret
- állítható a szöveg igazítása
- állítható, hogy a teljes képernyőn jelenjen-e meg a szöveg
- állítható a lapozás illetve görgetés mikéntje
- a beállításokat (elméletileg) a fájlhoz menti
- a hangerő állító gombbal lehet lapozni/görgetni a szöveget
Imádom a hangerő gombot
Újfent meg kellett állapítanom, hogy a VT2 igen jól átgondolt, a riválisokén túlmutató navigációs lehetőségekkel rendelkezik, hiszen a hangerő gomb a menükben történő navigálásra is alkalmas, míg például a GW300 erre nem képes, holott azon nincs is érintőképernyő (és ezért azon a középső, négyirányú gombbal lehet lépkedni). Ez pedig nagyon kényelmes a VT2-n.